Добре представеното Live video в туризма дава ясна представа на потребителите за преживяването, което могат да имат по време на посещението си в обекта ви
Live видеото е чудесен начин за разнообразяване съдържанието на бизнеса ви в социалните мрежи. То дава на хората автентичността, която търсят, за да повярват на даден бранд.
Знаете колко важно е видео съдържанието в днешния дигитален свят. Вероятно почти всеки от вас вече е бил поне веднъж „на живо“ чрез своя бизнес профил, но в днешната статия ще ви разкажем повече подробности и препоръки за Live video в туризма. 🙂
Защо live streaming-ът в социалните мрежи е по-печеливш от вече записаните видеа?
Ето и няколко причини за това:
- Комуникира персонално с хората
Live video-то позволява на потребителите да взаимодействат по-добре с бранда ви, в сравнение със записаното вече видео. Има опцията за двупосочна комуникация в реално време, което изгражда доверие от страна на хората.
- Разказва историите по нов начин
Изключително интересно е споделянето на всичко, което се случва около бизнеса ви и което потребителите няма къде да видят иначе. Това може да бъде подготовката на събитие, чиято подготовка да се излъчва live. По време на това видео можете да поканите гости, загатвайки им какво могат да видят няколко часа по-късно. 🙂
- Увеличава ангажирането с бранда
Хората обичат да гледат live видеа. Да вземем за пример Facebook Live видеата. Те получават 10 пъти повече коментари от вече записаните видеа, а хората прекарват 3 пъти повече време гледайки Facebook Live. Изводът е очакван – събуждат по-голям интерес с автентичността си.
„Live video-то от дадено събитие повишава доверието към бранда с 63%.“ – Twitter, 2016
Няколко типа съдържание, подходящо за Live video в туризма
- Интересен процес в бизнеса ви, който се случва в момента. Приготвяне на ястие в ресторанта, портокалов фреш в кафенето, красиво подреждане на стая в хотела… Идеите са много, помислете какво ще е интересно на „зрителите“ и започвайте с видеото. 🙂
- Live video „от кухнята“. По-голямата част от потребителите виждат само търговската страна на бранда ви, която цели да ги впечатли, за да се възползват от предлаганите услуги. Замислете се колко ще се повиши доверието към вас, ако използвате Live video, с което да „разходите“ потребителите зад кулисите на планирано събитие в обекта ви.
- Споделете нещо неочаквано и непланирано. Гледките от хотела ви към красивия изгрев, залез или друго интересно явление, са прекрасен повод за създаване на Live video. Чрез него хората ще изпитат същото вълнение, което и вие. Би било страхотно, ако при всеки следващ изгрев се сещат за бранда ви. 🙂
- Събитие. Предаването „на живо“ на дадено събитие в или около обекта ви дава въможност на хората да бъдат част от него, дори ако нямат физическата възможност за това. Live video-то дава възможност да имате гости от целия свят.
- Анонсиране на нов продукт или услуга. Използването на Live video в туризма дава много възможности за обявяване на всяка иновация в бизнеса ви и то по неподправен начин. Можете да информирате хората за нова оферта, а те паралелно с това да ви задават въпроси. Видеото ще им помогне да разберат по-добре новостите, които им предлагате.
Нашите съвети за успешно live video
- Предварително промотиране. Можете да предупредите потребителите в социалните мрежи кога ще бъдете live. Това им дава възможността да планират своето включване в даден момент.
- Привличащо заглавие. Озаглавете своето live video по начин, който ще привлече вниманието на хората. Използвайте ключови думи, които добре описват какво ще покажете във видеото.
- Направете си предварителен план за нещата, които искате да кажете или покажете във видеото. Знаете, че не можете да редактирате по време на live streaming, така че нашият съвет е да следвате плана си, дори да не е толкова стриктно. Ако ще снимате на закрито, уверете се предварително, че светлината е подходяща, че звукът ще се чува добре и снимайте хоризонтално.
- Ангажиране с аудиторията. Общувайте с хората, благодарете им, че ви гледат в момента, задавайте им въпроси. Използвайте пълноценно всички предимства на live video-то. 🙂
- Не правете кратки видеа. Записаните вече видеа трябва да бъдат кратки, но когато правите Live video в туризма, то трябва да бъде по-дълго. Така си осигурявате повече време, в което потребителите да видят, че сте „на живо“.
Live video-то може да ви бъде от полза и след като го спрете. Да вземем пример с Facebook Live. Социалната мрежа автоматично запазва и споделя видеото в дневника ви. Това е страхотно и дава възможност на още много хора да го видят. Можете да добавите ново описание, видео тагове и други компоненти, които да ангажират още повече потребителите.
„Гледаемостта на Facebook Live видеата нараства с 60-70% след тяхното приключване.“
Ако имате нужда от допълнителни пояснения и безплатна консултация относно използването на Live video в туризма и всичко свързано с иновациите в туризма, ще се радваме да ви помогнем.
Ето тук можете да намерите усмивките на „зелените вратовръзки“ на Clientric: 0888599076 или 02/444 99 07, имейл office[at]clientric.bg или изпратете запитване , ако ви е по-удобно. 🙂
Clientric основа Академия за иновации в туризма, с която помагаме безплатно на всички професионалисти в HoReCa сферата да са запознати с най-новите тенденции за дигиталното туристическо развитие. Ето какво споделя нашият маркетинг мениджър Катя Тодорова:
„Любовта ми към пътуване из красотите на България, в комбинация с ефективността на дигиталния маркетинг и общата ни визия с Андрей Лилов, управител на Clientric и човек с 15-годишен опит в целия туристически бранш, „роди“ Академията. Като личности, които всеки ден се развиват и работят в тази сфера, вярваме, че това е начинът да успеем и допринесем за националния приоритет туризъм – не само на думи. Заедно с екипа ни подбрахме набор от инструменти, които са съвременни, иновативни, базирани на маркетинг, софтуерни и интерактивни решения. Основен фокус ни е да обучим и помогнем на българския туризъм да насочи усилията си към увеличаване на директните резервации чрез правилна маркетинг стратегия, увеличаване на каналите за своята онлайн дистрибуция и изграждане на цялостна дигитална идентичност на своя бранд. Резултатите показват до 30% увеличаване на приходите на туристическите обекти с този подход. Мечтаем да видим по-големия % от българския туризъм да показва подобни резултати. Тогава ще сме изпълнили мисията си!“